Włochy

16 stycznia 2018

Kempingi na Sycylii

Tagi: , , , , , , , ,

Kempingi na Sycylii, jak wszędzie, są różne. Od raczej kiepskich, do bardzo dobrych, przy czym nawet te kiepskie wygrywają lokalizacją – my wybieraliśmy takie tuż przy morzu. Ceny na przełomie września i października za dobę wahają się w okolicach 20 EUR, więc bardzo przyzwoicie.

PALERMO – STELLPLATZ

Bardzo dobry parking w samym centrum. Można zostać całą dobę lub zaparkować tylko na kilka godzin. Ceny w porządku.

Parking Parking Area Camper Green Car – Palermo

Via Quarto dei Mille, 11B, 90129 Palermo PA, Włochy

[button link=”http://www.greencarpalermo.it/” newwindow=”yes”] Green Car Palermo[/button]

CAMPING PINETA – San Vito lo Capo

Kemping zacieniony, pośród niewielkich iglastych drzewek. Do pięknej, acz tłocznej publicznej plaży trzeba dojść około 300 metrów. Świetny basen!! Na terenie kempingu restauracja, kawiarnia, kort tenisowy i boisko do kosza.
Pod koniec września jest tu bardzo przyjemnie i cicho.

[button link=”http://www.campinglapineta.it/italy/” newwindow=”yes”] Campeggio la Pineta[/button]  

KEMPING NETTUNO – Agrygent

Ogromną zaletą tego kempingu jest bezpośredni dostęp do wielkiej plaży, bez parasoli, bez hoteli, bez tłumów. Druga zaleta to dobre jedzenie. Trzecia zaleta to klimatyczne kamienna łaźnia i umywalki, stare, ale taką starością, która się nie przeterminuje. 
To nie jest kemping z gatunku tych czaderskich z wszelkimi wygodami, ale swój klimat ma.
Kemping leży przy niewielkim miasteczku, przez które przebiega promenada prawie nad morzem, dość tłumnie odwiedzana przez lokalnych biegaczy.

[button link=”http://www.campingnettuno.com/it/index.php/it/” newwindow=”yes”] Campeggio Nettuno[/button]

SCALA DEI TURCHI

Tuż przy wejściu na plażę, przy której leżą Scala dej Turchi, jest stellplatz z wszelkimi udogodnieniami dla kamperów, a w październiku nawet miejsce z widokiem na morze się trafi. Bardzo specyficzne prysznice i toalety…
Jest tu świetna długa i wielka plaża, w sam raz na 6 kilometrowe przebieżki.

[button link=”http://www.parkingscaladeiturchi.com” newwindow=”yes”] Parking Scala dei Turchi[/button]

CAMPING LUMINOSO – Punta Braccetto, Ragusa

Jest dokładnie taki, jak sugeruje nazwa – iluminuje w blasku słońca. Białe parcele i zadaszenia, turkusowe wykończenia, prywatna plaża. Do tego prywatna łazienka z kibelkiem i umywalką (w wysokim sezonie dzielona z kilkoma innymi kamperami, ale to i tak fajne! My mieliśmy ją na wyłączność). W miejscowości, w której kemping się znajduje są dwa małe sklepiki, jednak zaopatrzyć we wszystko można się u lokalnych dostawców, objeżdżających codziennie okoliczne kempingi. Pieczywo codziennie, warzywa, mięso i ryby w wyznaczone dni. Do najbliższej miejscowości kilkanaście kilometrów.
Idealne miejsce na odpoczynek oraz, jeśli ma się skuter, idealna baza wypadowa do zwiedzenia Noto, Scicli, Ragusy, Modici i szeregu innych urokliwych miasteczek.

Obsługa mówi płynnie po angielsku i niemiecku. Standard niemiecko-austriacki, absolutnie nie włoski. Ceny od 1 października 17 EUR za dobę ze wszystkim (prądem, łazienką).

Na stronie kempingu jest zdjęcie, na którym cała kempingowa plaża jest zastawiona parasolami i leżakami. Tak to pewnie wygląda w lipcu i sierpniu. Podczas naszego pobytu pozostawiony był tylko jeden rząd leżaków, plaża była pusta. Nie było żadnych dzieci w wieku szkolnym, panowała cisza i spokój.

[button link=”https://www.campingluminoso.com” newwindow=”yes”] Campeggio Luminoso[/button]

CAMPING LA TIMPA – Santa Maria la Scala

Położony na wulkanicznym klifie, dzięki czemu rozciąga się z niego piękny widok na morze. Dość stromy wjazd. Z kempingu można zjechać windą wykutą w skale na betonowy podest pełniący funkcję plaży.
Jest tu restauracja z bardzo dobrym jedzeniem, jak to we Włoszech i centrum nurkowe.

W nieładną pogodę kemping robi trochę dołujące wrażenie, ale pewnie w pełnym słońcu jest ekstra.

Niedaleko jest urocze, maleńkie miasteczko Santa Maria la Scala.

[button link=”http://www.campinglatimpa.com” newwindow=”yes”] Campeggio La Timpa[/button]

CAMPING RISTORANTE MARINA DELL’ISOLA – Tropea

Byliśmy tu w drugim tygodniu października, dzięki czemu trafiliśmy na cudowne miejsce tuż przy płocie dzielącym kemping od plaży. Plaża drobnokamyczkowa.

Na terenie kempingu restauracja, o tej porze wakacji już pusta, ale wciąż otwarta. Tuż obok kempingu schody wiodące do położonej wyżej Tropei.

Jedyny minus to łazienki, bardzo stare, trochę syfiaste.

[button link=”http://www.campingmarinaisola.it/it/” newwindow=”yes”] Camping Marina dell’Isola[/button]

2 thoughts on “Kempingi na Sycylii

    1. Jeśli Narzeczony ma doświadczenia z polskimi kempingami, to faktycznie, zdanie można mieć nienajlepsze. Ale wiadomo, kemping kempingowi nierówny, podobnie zresztą jak w przypadku hoteli. My lubimy kempingi, bo dają wolność przebywania na świeżym powietrzu i faktycznie, bardzo często położone są w takich lokalizacjach, o jakich hotelowcy mogą pomarzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sycylia – zupełnie inne Włochy
Madrid fenomenal!