Chorwacja, Inne wpisy

18 kwietnia 2012

Zmiany! 07.05 – 20.05 – Istria, Chorwacja

Tagi: , , , , , ,

 

Po przemyśleniach, przeliczeniach, psychoanalizach przy winie, analizie SWOT bez mała,  pytań w stylu „jak Ci podpowiada intuicja/serce/dusza” i różnych innych widzimisię  jedziemy do Chorwacji, a konkretnie na Istrię. Uznaliśmy, że jakoś tak bardziej swojsko, emocjonalnie bezpieczniej, a Czesi, Słowacy, Węgrzy i Chorwaci bliżej sercom (i portfelom) naszym niźli Niemcy, Austriacy i Włosi. Ale włoskiej wyprawy absolutnie nie odpuszczamy –  co się odwlecze itd.

Podróż do Chorwacji rozłożyliśmy na 3 dni, 2 noce – pierwsza w okolicach Bratysławy, gdyż wyczytałam we Voyage’u, że w maju w tych rejonach właśnie są dni otwartych winnic. A my lubimy winnice, szczególnie otwarte i o ile zdążymy to zaliczymy. Drugi nocleg zaplanowałam pod Zagrzebiem, który zamierzamy zwiedzić rowerami, o!

Na miejscu optymistycznie licząc będziemy w środę wieczorem. Na trzy dni zakoczujemy na cudnym kempingu w Stupice i będziemy robić nic i sightseeing rowerami.  Potem planujemy wyprawy. Must see: Plitvickie Jeziora, Pula i Rovinji + inne ciekawostki do uzgodnienia na bieżąco. Powrót również z dwoma noclegami – nad Balatonem, choć pływające smokowęże robią skuteczną antyreklamę i drugi nocleg w Czechach, najprawdopodobniej w okolicach Brna. Będzie cudnie! O tak:

One thought on “Zmiany! 07.05 – 20.05 – Istria, Chorwacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wyspa Uznam – Insel Usedom – 23 – 25.03.2012
Hit the road!