Rzeczpospolita

26 czerwca 2012

Łagów 23-24.06, kemping Zacisze

Tagi: , , , ,

Jeden, dosłownie jeden, przystosowany dla kamperów kemping znajduje się w jednej z największych, a na pewno najsławniejszej w Lubuskiem miejscowości wypoczynkowej – Łagowie. Zapewne w odpowiedzi na zapotrzebowanie –  byliśmy oczywiście jedynym kamperem. Ale kto wie, być może, jeśli by zmienić blaszany barak zwany sanitariatami na przyzwoite łazienki, zamiast recepcji umieszczonej w starym wagonie wybudować taką z prawdziwego zdarzenia, dodać kamperowe udogodnienia, jakim jest toaleta chemiczna
i miejsce  do wylewania szarej wody, a pana stróża posługującego się niewysublimowanym słownictwem zamienić na takiego, co kilka słów nie tylko podwórkową łaciną powie, kamperów byłoby więcej? Zwłaszcza tych zza zachodniej granicy, mają przecież kawałeczek, a Łagów to perła lubuskiego. Idealnym rozwiązaniem byłoby przenieść ostrowski kemping Marina tu, a ten relikt przeszłości tam, wszystko by wtedy grało. Lecz to Polska właśnie, trafić
w gusta rodaków i jeszcze na tym zarobić to nie lada wyczyn.

Swoją drogą to zastanawiające, że w Sławie przed sezonem kemping prawie pełny, a w Łagowie w czasie Lubuskiego Lata Filmowego, czyli największej imprezy w regionie, przy pięknej pogodzie, kempingowców jak na lekarstwo. Kwestia popytu to czy może podaży zmonopolizowanej pod jedyną, taką se, banderą?
Chcieliśmy w przyszły weekend znów pojechać do Łagowa, obejrzeć film pod gołym niebem na ładnie odnowionej letniej scenie. Ale kemping Zacisze, mimo jeziora pod nosem, w przeciwieństwie do Łagowa samego w sobie, atmosferę ma jakąś taką, że nie chce się tam wracać. Niewykorzystany kamperowy potencjał Łagowa, trochę żal.

Chyba, że niedokładnie szukałam i gdzieś w leśnej łagowskiej głuszy znajduje się kemping marzeń. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie – pisać!

3 thoughts on “Łagów 23-24.06, kemping Zacisze

  1. Witam i dziekuje za opisy i informacje. Co do lagowskich kampingow mamy podobne zdanie. Uciekajac z tamtad przed dwoma laty odkrylismy dla nas kamping Nietoperz w miejscowosci Zamostowo.
    Bedzie Wam sie podobal mimo, ze nastepny sklep to 3 km .
    Serdecznie pozdrawiam
    Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

letnia ulewa nad jeziorem Ostrowskim
Camping Marina – Ostrów pod Sulęcinem
Zielona Góra sialalalala! Na patriotycznym rauszu (!)