Rzeczpospolita

26 czerwca 2012

Łagów 23-24.06, kemping Zacisze

Tagi: , , , ,

Jeden, dosłownie jeden, przystosowany dla kamperów kemping znajduje się w jednej z największych, a na pewno najsławniejszej w Lubuskiem miejscowości wypoczynkowej – Łagowie. Zapewne w odpowiedzi na zapotrzebowanie –  byliśmy oczywiście jedynym kamperem. Ale kto wie, być może, jeśli by zmienić blaszany barak zwany sanitariatami na przyzwoite łazienki, zamiast recepcji umieszczonej w starym wagonie wybudować taką z prawdziwego zdarzenia, dodać kamperowe udogodnienia, jakim jest toaleta chemiczna
i miejsce  do wylewania szarej wody, a pana stróża posługującego się niewysublimowanym słownictwem zamienić na takiego, co kilka słów nie tylko podwórkową łaciną powie, kamperów byłoby więcej? Zwłaszcza tych zza zachodniej granicy, mają przecież kawałeczek, a Łagów to perła lubuskiego. Idealnym rozwiązaniem byłoby przenieść ostrowski kemping Marina tu, a ten relikt przeszłości tam, wszystko by wtedy grało. Lecz to Polska właśnie, trafić
w gusta rodaków i jeszcze na tym zarobić to nie lada wyczyn.

Swoją drogą to zastanawiające, że w Sławie przed sezonem kemping prawie pełny, a w Łagowie w czasie Lubuskiego Lata Filmowego, czyli największej imprezy w regionie, przy pięknej pogodzie, kempingowców jak na lekarstwo. Kwestia popytu to czy może podaży zmonopolizowanej pod jedyną, taką se, banderą?
Chcieliśmy w przyszły weekend znów pojechać do Łagowa, obejrzeć film pod gołym niebem na ładnie odnowionej letniej scenie. Ale kemping Zacisze, mimo jeziora pod nosem, w przeciwieństwie do Łagowa samego w sobie, atmosferę ma jakąś taką, że nie chce się tam wracać. Niewykorzystany kamperowy potencjał Łagowa, trochę żal.

Chyba, że niedokładnie szukałam i gdzieś w leśnej łagowskiej głuszy znajduje się kemping marzeń. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie – pisać!

3 thoughts on “Łagów 23-24.06, kemping Zacisze

  1. Witam i dziekuje za opisy i informacje. Co do lagowskich kampingow mamy podobne zdanie. Uciekajac z tamtad przed dwoma laty odkrylismy dla nas kamping Nietoperz w miejscowosci Zamostowo.
    Bedzie Wam sie podobal mimo, ze nastepny sklep to 3 km .
    Serdecznie pozdrawiam
    Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

letnia ulewa nad jeziorem Ostrowskim
Camping Marina – Ostrów pod Sulęcinem
Zielona Góra sialalalala! Na patriotycznym rauszu (!)